Komentatori arab bëhet viral derisa e përshëndet Spanjën pas humbjes nga Maroku

Maroku ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Botës pasi eliminoi Spanjën.

Ndeshja e rregullt dhe koha shtesë përfundoi pa gola derisa  pas penalltive, afrikanët fituan me rezultat 3-0.

Komentatori arab e ka zbukuruar edhe më shumë fitoren e Marokut me komentin e tij duke i përshëndetur spanjollët edhe ën gjuhën e tyre me frazën “Bella ciao”.

Më poshtë një pjesë e komentimit të komentatorit në gjuhën arabe.

Ndryshime te Spanja pas dështimit në Botëror, ky pritet të jetë pasuesi i Luis Enriques

Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet U17 dhe U19 për vajza