Kombëtarja U-19 shpall listën për miqësoret me Bosnjën

Kombëtarja shqiptare U-19 do të zhvillojë dy ndeshje miqësore në Bosnje e Hercegovinë. Këto takime do të luhen më 21 dhe 23 prill. Ndeshjet do të luhen ne qytetin boshnjak, Mostar  duke filluar nga 16:30. Grumbullimi i përzgjedhësit Altin Lala, do të filloje nesër në kompleksin e Kombëtares, ‘Tropikal’ në Durrës.

Lista 

Gentian Selmani (KF Kastrioti), Klevis Hasanbelli (Akademia e Futbollit), Ardian Krasniqi (PSG),  David Domgjoni (KF Tirana), Genti Dinaj         (Dijon), Keidi Bare (Atletiko Madrid), Franc Bakalli (Steaua Bukuresht), Aris Lalaj (KF Tirana), Eriv Pula (KF Tirana), Marko Cema      (Partizani), Emiljano Shehu (Platanias), Sinisha Rajcevic (KF Vllaznia), Rubin Hebaj (KF Vllaznia), Ylli Cërmjani (Inglostadt), Bernard  Baruti (Hildesheim), Ardit Humolli (Rapid Viena),            Elvis Kovaçi (Akademia e Futbollit), Sherif Kalllaku (Akademia e Futbullit), Briland Ahmeti (Akademia e Futbollit), Kristi Jahori (Akademia e Futbollit), Brajan Tola (KF Tirana), Glejdis Ndraxhi (KF Teuta), Besmir Rada (Bonner SC).