Kombëtarja e Kosovës arrin në Belfast, sot zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme

Kombëtarja e Kosovës tashmë ka arritur në Belfast të Irlandës së veriut ku nesër e zhvillon ndeshjen ndaj Irlandës në kuadër të Ligës së Kombeve.

Dardanët pas një udhëtimi mbi tri orë kanë mbërritur në kryeqytetin irlandez, ndërsa sot e zhvillojnë stërvtjen e fundit.

Ndeshja Irlanda e Veriut – Kosova luhet nesër nga ora 18:00.

 

Pat edhe therje të tifozëve dhe ishte katrahurë në stadium, por FFK vendos t’ia falë gjysmën e dënimit Prishtinës

Irlanda e Veriut përjashton yllin e skuadrës para ndeshjes me Kosovën