Kokëdhimbje të mëdha për Ancelottin, Real Madridi me tetë lojtarë të lënduar

Me lëndimet e Eduardo Camavingas dhe Vinicius dëmtimet te Real Madrid kanë shkruar në tetë, me këta dy lojtarët e fundit që pritet të mungojnë rreth dy muaj.

Lajm është shumë i keq pasi te Los Blancos, tashmë infermieria është e mbushur.

Përveç Camavingas dhe Viniciusit, trajneri Ancelotti do të duhet të bëjë pjesën tjetër të sezonit edhe pa Thibaut Courtois dhe Aurelien Tchouameni, i cili do të kthehet në fushë vetëm në fillim të janarit.

E njëjta gjë vlen edhe për Eder Militao dhe nëse gjithçka shkon mirë, braziliani mund të kthehet më së shpejti në fund të prillit.

Dani Ceballos dhe Kepa Arrizabalga janë afër rikthimit, ndërsa Jude Bellingham pritet të jetë gati pas ndeshjeve ndërkombëtare. Situata e Arda Guler nga ana tjetër është shumë ndryshe, pasi talenti turk tashmë ka pësuar tre dëmtime dhe ende nuk ka debutuar me ekipin e tij të ri.

Nuk dihet se kur do të jetë në dispozicion të Ancelottit, duke u bërë një rast i diskutueshëm dhe që shkakton më shumë se disa shqetësime. /Gazeta Olle/

Bare: Çdo gjë ka ndryshuar për mirë, nga federata kemi një fushë më të mirë dhe jemi komod

Lorik Cana demanton lajmet për post në FFK ose FSHF