Klubi meksikan zyrtarizon Andres Iniestan, shikoni çfarë ndodh më pas (FOTO)

Mund të jetë shumë e vështirë të luash në një sport, kur dikush tjetër mban emrin dhe mbiemrin tënd, dhe në fakt është shumë i famshëm.

Një episod mjaft interesant është evidentuar nga gazetat britanike në lidhje me një tjetër futbollist i cili mban të njëjtën emër dhe mbiemër si ylli i Barcelonës, Andres Iniesta.

Ai është vetëm 21 vjeç dhe në sezonin e ri ka nënshkruar për klubin meksikan të “UNAM Pumas”, por dhe për një tjetër sezon ai do të huazohet në kategorinë e dytë te skuadra e “Venados FC”, raporton Alebu.

Pikërish ky klub ka njoftuar dhe nënshkrimin me talentin me emrin e madh, dhe menjëherë në postimin e klubit kanë filluar talljet ndaj futbollistit.

iniesta

Iniesta Iniesta iniestaaaaaaa