Klubi kroat kërkon të bëjë katër blerje nga kampionati shqiptar, mësoni emrat

Osijeku është pranë mbylljes së marrëveshjes me Tiranën për Mervejl Ndokit dhe Reuben Akua, ndërkohë që edhe Albi Doka është në “shënjestrën” e klubit kroat, që momentalisht i ka edhe dy shqiptarë të tjerë në ekip, Eros Grezdën dhe Muzafer Ejupin.

Tashmë në skenë ka dalë edhe një lojtar tjetër, këtë herë i Partizanit.

Bëhet fjalë për mbrojtësin Arbnor Fejzullahi, për të cilin Osijeku ofron 150 mijë euro raporton “Panorama Sport”.

Fejzullahu

Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë, apo nëse është vetëm ndonjë aludim.

Momentalisht te Partizani në linjën e djathtë të mbrojtjes luan vetëm Fejzullahi, pasi e ardhmja e Labinot Ibrahimit nuk është konfirmuar ende.