Klubi i madh shqiptar ndërpret bashkëpunimin me trajnerin

Mirel Josa nuk është më trajner i Kukësit.

Tekniku tiranas ka pas një bisede me klubin ka vendosur të ndërpritet bashkëpunimi, shkruan Gazeta Olle.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi i Kukësit me anë të një postimi në profilin e saj në rrjetin social në “Facebook”.

Klubi ka deklaruar se trajneri 58-vjeçar nuk është më në krye të pankinës duke e falënderuar për kontributin dhe punën e kryer për skuadrën verilindore.

Postimi i plotë nga klubi: 

“Njoftim i klubit

Futboll Klub Kukesi njofton se Mirel Josa nuk eshte me trajner i skuadres sone. Pas perfundimit te sezonit, trajneri Josa ka pasur nje bisede me drejtuesit e klubit dhe me pas eshte vendosur qe te nderpritet bashkepunimi. Kukesi e falenderon trajnerin Josa per kontributin e dhene dhe i uron suksese ne karrieren e tij.

/Gazeta Olle/