Ky është stadiumi i rivalit të Prishtinës (FOTO)

Prishtina nuk ka pasur aspak fat në shortin e Ligës së Kampionëve, që u mbajt sot në Nyon.

Klubi bardhekaltër “peshkoi” skuadrën e fuqishme suedez,e Norrkoping, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Sigurisht, suedezët janë favorit absolut për të kaluar tutje dhe këtë e dinë shumë mirë edhe prishtinasit.

Ndeshja e parë luhet në stadiumin e Norrkopingut, “Nya Parken”.

Image result for norrkoping stadium Nya Parken

Image result for norrkoping stadium Nya Parken

Image result for norrkoping stadium Nya Parken

Image result for norrkoping stadium Nya Parken

Related image

Image result for norrkoping stadium Nya Parken

Image result for norrkoping stadium Nya Parken

Related image

Related image

Related image