Kjo video tregon se Messi nuk ishte fajtor në Kupën e Amerikës (VIDEO)

Argjentina nuk e fitoi as Kupën e Amerikës duke humbur në finale nga Kili, pas kryerjes së penaltive.

Shumëkush e fajësoi Messin për dështimin e Argjentinës, mirëpo videoja e zbuluar pak orë më parë, tregon se ai ishte më së paku fajtor.

Në video shihet se si angazhohet ai dhe se si bashkëlojtarët shpesh herë nuk ia pasojnë topin kur ndodhej në situata të mira.