Kjo kombëtare mbetet pa trajner

Kombëtarja e Iranin ka mbetur pa trajner. Përzgjedhësi i saj Carlos Queroz, ka dhënë dorëheqje pas humbjes nga Suedia në miqësoren e luajtur mbrëmë.

Suedezët fituan 3:1.

“Pas katër vitesh punë në Kombëtare, jam krenar me këtë skuadër dhe këta lojtarë”, deklaroi Queiroz për sajtin zyrtar të Federatës së Iranit. (Gazeta Olle)