Kjo katërshe e gjyqtarëve do ta drejtojë ndeshjen e Superkupës mes Prishtinës dhe Llapit

Të martën zhvillohet ndeshja për Superkupën e Kosovës.

Prishtina si kampione e Superligës luan ndaj fituesit të Kupës së Kosovës, Llapit, shkruan Gazeta Olle.

FFK-ja ka caktuar zyrtarët për këtë ndeshje.

Dardan Çaka do të jetë gjyqtari kryesor, me asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj. Gjyqtar i katërt do të jetë Mervan Bejtullahu.

Zyrtarët e tjerë:

Gjyqtar i VAR-it (VAR): Visar Kastrati, asistent i Gjyqtarit të VAR-it (AVAR): Elvis Bicaj, vëzhguesi i gjyqtarëve: Malazog Hoxha, delegati i FFK-së: Abdyl Bellopoja.

Ndeshja fillon në orën 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

/Gazeta Olle/

Tifozi i veçantë i Dritës, bën rreth 70 kilometra nga Drenasi vetëm për një miqësore!

FFK emëron ushtruesin e detyrës së Sekretarit të Përgjithshëm