Kjo është11-shja më e mirë e edicionit në Premierligë

Skuadra e Chelseat është kampion i ri, ndërsa pjesë e Champions League janë: Manchester City, Arsenali, si dhe Manchester Utd (në kualifikime), kurse Liverpooli e Tottenhami në Europa League. Portali i njohur anglez goal.com ka zgjedhur edhe formacionin më të mirë të vitit.

Sipas këtij portalit në 11-shin më të mirë janë këta futbollistë: De Gea (Manchester Utd),Clyne, Fonte (Southampton), Terry, Azpilicueta (Chelsea), Sanchez (Arsenali), Matiq, Fabregas, Hazard, Costa (Chelsea) dhe Kane (Tottenham). Përbërja më e mirë dominohet nga 6 futbollistët e Chelseat, pastaj janë dy të Southamptonit.

 

largea_3003125untitled-jpg1432562170