Kjo është vlera e skuadrës së Feyenoord e cila do të ndeshet me Dritën

Drita do ta ketë një sfidë të vështirë para vetës në Ligë e Konferencës.

Drita do të përballet me skuadrën holandeze, Feyenoord në ndeshjen e dytë të kualifikimeve për Europa Conference League.

Mirëpo, problem do të jetë për Dritën pasi kualiteti i Feyenoordit është i lartë në krahasim me skuadrat nga Ballkani.

Sipas “Statista.com”, skuadra holandeze vlerësohet diku rreth 95 milionë euro.

Steven Berghuis llogaritet si lojtari më i shtrenjtë me 13 milionë euro, i ndjekur nga Nicolai Jorgensen me 7.5 milionë dhe i treti është Rick Karsdorp me 7 milionë.

I katërti rënditet turku, Orkun Kocku i cili gjithashtu llogaritet të ketë vlerë prej 7 milionë eurosh.

Ndeshja e parë e Dritës me Feyenoordin do të zhvillohet me 22 korrik në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Serie A ndalon veshjen e fanellave me ngjyrë të gjelbër!

Termet te Llapi, largohet njëri nga vëllezërit Batatina