Kjo është skuadra me më së shumti tifozë në Ligën e Parë (FOTO)

Dukagjini i Klinës është skuadra me më shumë tifozë që e kanë përcjellë skuadrën gjatë vjeshtës.

Klinasit në çdo ndeshje kanë pasur një mesatare mbi 600 shikues për ndeshje. Pas tyre vijnë Rahoveci dhe Vëllaznimi me nga 400 tifozë për lojë.

Në pozitat katër dhe pesë janë Fushë Kosova dhe Trepça me nga mbi 300 tifozë për ndeshje. /olle/

KLUBI DUKAGJINI