Kjo është skuadra e re e Van Persiet

Robin Van Persie është praktikisht një lojtar i ri i Fenerbahces.

Sulmuesi holandez ka kaluar tashmë vizitat mjekësore dhe të dielën do të jetë në Turqi.

Edhe klubi i Fenerbahces, njoftoi fillimin e negociatave me Manchester United dhe siç duhet nuk do të ketë probleme për tranferimin e tij.