Kjo është lista e golashënuesve pas javës së tetë në Superligën e Kosovës

Christian Mba dhe Marko Simonovski prijnë në listën e golashënuesve në Superligën e Kosovës në futboll.

Sulmuesi i Trepçës ’89 dhe ai i Dritës kanë regjistruar nga shtatë gola deri më tani, shkruan Demokracia.com.

Besnik Krasniqi, mbrojtësi i Dritës ka pesë gola të realizuar, kurse top 5-shen e mbyllin Koxy i Drenicës dhe Alban Shillova i Malishevës me nga katër gola.

LISTA E GOLASHËNUESVE:

Mirela Gjikokaj në formë, shënon shtatë gola dhe shpallet më e mira

Kosova mbajti stërvitjen e parë, të pranishëm 11 futbollistë