Kjo është gjendja aktuale në tabelë në Ligën e Tretë grupi A

Liga e Tretë e Kosovës ka nisur dhe tashmë janë zhvilluar dy xhiro.

Kjo është është formuar së fundi dhe do të jetë e ndarë në dy grupe, A dhe B, shkruan Gazeta Olle

Kjo ligë në radhët e saja ka edhe skuadra të njohura si Deçani që pesë vite më parë luante në barazh ndaj Vushtrrisë së Milot Rashicës për një vend në Superligë.

Olle iu sjell tabelën pas dy xhirosh në Ligën e Tretë grupi ‘A’ ndërsa rezultatet dhe tabela për grupin ‘B’ nuk gjenden as në faqen zyrtare të FFK-së, të cilët si duket nuk po i kushtojnë vëmendje kësaj lige./GazetaOlle

Fotografia e Liga e Tretë e Kosovës