Kjo do jetë ndeshja e parë që do të luhet me shikues në stadium

FA angleze ka vendosur që të lejojë një numër të konsiderueshëm tifozësh në stadiume, përcjellë Gazeta Olle.

Shikuesit do të mund të rikthehen në tribuna me fillim nga data 4 dhjetor 2020.

Takimi i parë i cili do të luhet në prani të shikuesëve do jetë: West Ham – Manchester United.

Ndeshja tjetër që do të luhet me prezencë të tifozëve në stadium do jetë ajo mes Chelseas dhe Leeds United.