Kishin shumë mungesa, por morën fitore, Dallku flet pas tre pikëve të fituara ndaj Dritës

Dukagjini ka marrë një fitore të madhe në shtëpi, teksa ka mposhtur Dritën me rezultat minimal 1-0.

Goli i Blerind Morinës nga penalltia në minutën e 58-të të ndeshjes ishte vendimtar për tre pikët e skuadrës vendase.

Pas ndeshjes trajneri i klinasve, Armend Dallku ka përgëzuar lojtarët e tij për angazhimin dhe fitoren e arritur.

“Dukagjini nuk njihet për lojë individuale, por si grup. Jam i kënaqur që kanë pasur rastin të paraqiten 22 apo 23 futbollistë dhe sigurisht që edhe ata që nuk kanë luajtur shumë do ta kenë rastin të paraqiten në të ardhmen”.

“Jam i kënaqur me ecurinë dhe duhet të luftojë secili lojtar që do ta ketë mundësinë të vesh fanellën e Dukagjinit. I përgëzoj lojtarët, pasi me besim dhe guxim arritëm këtë fitore”.

“Kishim pak ditë për t’u përgatitur, por ia dolëm me sukses t’i mbyllim anët e tyre të forta. Kjo është forca e Dukagjinit dhe jam i kënaqur me këtë fitore”, ka thënë Dallku. /Gazeta Olle/

Vavalis: Problemi më i madh është psikologjik

Shala: Me këtë fitore ngritet morali i ekipit, shpresoj që në vazhdim të shfaqim lojë më të bukur