KH Besa arrin në Bosnje dhe Hercegovinë para ndeshjes në EHF Cup

Kampioni në fuqi i Kosovës në hednboll, KH Besa Famgas ka arritur në qytetin e Banjallukës në Bosnje dhe Hercegovinë.

Pejanët kanë udhëtuar për 18 orë me autobus deri në Banjallukë ku kanë mbërritur disa çaste më parë.

Bardhekuqët do të përballen të dielën në kuadër të EHF Cup kundër ish-kampionin evropian të Borcit nga Banjalluka.

Postimi i plotë nga KH Besa Famgas:

Pas udhëtimit 18 orësh KH Besa Famgas ka arritur në Banjallukë ku nesër zhvillon ndeshjen e parë të xhiros së dytë të EHF Cup kundër ish kampionit evropian Borcit të Banjallukës .

Kampioni i Kosovës do ti zhvillon dy stërvitje (sot në ora 18:00 dhe nesër në ora 10:00) në palestrën Borik para ndeshjes e cila është në program të dielën në ora 18:00.

Trajneri Arben Muqolli dhe hendbollistët pejan janë optimistë që nga Banjalluka do të kthehen me rezultat pozitiv para takimit të kthimit i cili luhet vikendin e ardhshëm në Pejë.

Sadiku fiton gjyqin, Erzurumspor duhet t’i japë sulmuesit mijëra euro

Llapi fiton me përmbysje të madhe në kryeqytet, Dukagjini merr tri pikë të arta ndaj Malishevës, derbi mbyllet me barazim në Gjilan