KF Trepça blindon të rinjët e shkollës, kontrata profesionale për pesë lojtar nga akademia

KF Trepça e cila është rrugës për të u rikthyer në elitën e futbollit kosovar, sot ka arritur marrëveshje pesë lojtarë të talentuar të shkollës duke nëshkruar kontratat e para profesionale me klubin deri në vitin 2025.
Lojtarët që u arritë marveshja janë:
1.Arlind Syla (2002)
2.Edvin Çeshko (2003)
3.Florent Hyseni (2003)
4.Endrit Emini (2003)
5.Kadri Hoti (2003)
Vlenë tē theksohet që këta lojtar perveq paraqitjeve të mira në junior patën paraqitje të mira dhe kontribuan edhe në ekipin e parë, andaj klubi në vazhdimësi do i qëndrojë afër dhe do i mbështet në arritjen e synimeve të tyre së bashku me klubin ku në të ardhmën do jenë bartës të ekipit. Thuhet në njoftimin e mitrovicasve në faqen zyrtare të klubit.

Ndeshje jetike për Dardanët kundër Norvegjisë

Aguero tregon për jetën e tij pas futbollit: Zemra nuk po punon siç duhet, nganjëherë mbetem pa frymë