Këto janë votat e Bekim Isufit për formacionin e vitit në Superligën e Kosovës

Tanimë është publikuar edhe formacionin i vitit në Superligën e Kosovës.

Njëri nga trajnerët e parë që i ka zbuluar të gjitha votat e formacionit ka qenë Bekim Isufi.

Trajneri gjilanas i shkarkuar ditë më parë nga Ballkani ka zbuluar në Sportin Total të KTV-së edhe emrat e lojtarëve të cilët i ka votuar.

Në portë Isufi ka votuar Ardit Nikën e Prishtinës, derisa në mbrojtje Ardian Limanin, Lumbardh Dellovën, Jamal Aragon e Leonit Abazin.

Në mesfushë Isufi ka votuar për Arbnor Ramadanin e Llapit që ka pasur një vit të jashtëzakonshëm, Lorik Boshnjakun dhe Endrit Krasniqin nga Prishtina.

Ndërkohë në repartin ofensivë, Isufi ka votuar për Gerhard Prognin, Leotrim Kryeziun dhe Valmir Veliun.

/Gazeta Olle/

Futbollisti i Drenicës afër marrëveshjes me skuadrën e madhe shqiptare

PSG nxjerr në merkato shtatë lojtarë