Këto janë shtatë ndeshjet që zhvillohen sot në Ligën e Parë

Sot (e shtunë) do të zhvillohen shumica e ndeshjeve të javës së pestë në Ligën e Parë.

Pas ndeshjes Onix – A&N që u zhvillua dje, sot do të zhvillohen katër ndeshjet tjera dhe të fundit në kuadër të kësaj jave në Grupin A.

Të katër këto ndeshje do të nisin në ora 15:00.

Image

Kurse, nga Grupi B në program për t’u zhvilluar sot janë tri ndeshje, derisa dje u zhvillua takimi mes Arbërisë dhe Ferizajt.

Java e pestë në Grupin B do të mbyllet nesër me ndeshjen Vushtrria – Ramiz Sadiku.

Image

 

Superliga në aksion: Llapi për fitoren e parë, interesant edhe përballja e të inkuadruarave

Java e tretë nis me dy ndeshje interesante në Superligën e Basketbollit