Këto janë kuotat e kompanive të basteve për ndeshjen Kosovë – Irlandë e Veriut

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot ndeshjen e tretë në kuadër të kampanjës kualifikuese për Ligën e Kombeve.

Dardanët do të përballen me Përfaqësuesen e Irlandës së Veriut në një ndeshje shumë të rëndësishme në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Në anën tjetër mysafirët nga Irlanda e Veriut kanë vetëm një pikë, pasi pësuan humbje nga Greqia dhe barazuan me Qipron.

Futbollistët e udhëhequr nga trajneri francez, Alain Giresse po konsiderohen favorit përballë atyre të Irlandës së Veriut.

Kompania e madhe e basteve sportive “bet365.com” ka publikuar kuotat për këtë përballje.

Fitorja e Kosovës është llogaritur me kuotën 2.15, barazimi 3.10, kurse për triumfin e irlandezoveriorëve kuota është 3.60.

Kosova ka shumë mungesa për këtë takim, pasi mungojnë Arijanet Muric e Fidan Aliti shkaku i kartonëve, derisa Edon Zhegrova për shkak të lëndimit.

Dueli mes Kosovës dhe Irlandës së Veriut zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 20:45./Gazeta Olle/

Kosova sot zhvillon ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve, pret Irlandën e Veriut në “Fadil Vokrri”

“Forca” dëmtuan stadiumin “Zahir Pajaziti” në ndeshjen e barazhit, ky është dënimi për Vushtrrinë