Këto janë fjalët e para të Albin Kaprës pasi Ballkani e huazoi tek Trepça ’89

Albin Kapra u huazua gjatë ditëve të fundit tek Trepça ’89.

Mbrojtësi i ri që u ftua edhe nga Kosova U-21 nuk pati minutat e duhuara gjatë vjeshtës, dhe me afrimin e Shalës tek Ballkani skuadra vendosi që ta huazojë atë tek një skuadër tjetër kosovare, shkruan Gazeta Olle.

Klubi me fat që tashmë mund të llogarisë në shërbimet e futbollistit të talentuar është Trepça ’89.

Disa fjalë për paraqitjen e parë të tij tek skuadra e re i ka pasur edhe mbrojtësi i krahut të majtë.

“Premtoj vetes, pavarësisht sa vështirë bëhen gjërat ju asnjëher nuk do të dorëzoheni për ëndrrat që keni” – ka shkruar Kapra në profilin e tij.

Trepça ’89 do të synojë sigurimin e mbijetesës sa më herët që është e mundur në stinorin pranverorë./GazetaOlle/