Këto janë fjalët e Cech si lojtar i Arsenalit

Portieri i Përfaqësueses së Çekisë, Petr Cech, është anëtari i ri i skuadrës së Arsenalit.

Cech është prezantuar sot te klubi londinez,  duke thënë se është shumë i lumtur që i është bashkuar Arsenalit.

“Jam shumë i lumtur që mund ti bashkojë forcat me Arsenalin, unë do ti bashkohem ndeshjeve parasezonale me klubin. Kam qëndruar në Chelsea për suksese dhe kam fituar shume tituj me Chelsean. Unë i dua sfidat dhe lojtaret e mëdhenj në botë, Wenger me garantoje një pozite të mirë në klub dhe për ketë vendosa për një sfide te re”.