Këto ishin notat e Rrahmanit dhe Hysajt në ndeshjen dramë ndaj Sassuolos

Sassuolo dhe Napoli zhvilluan një ndeshje luftarake deri në fund të takimit.

Rezultati përfundimtar ishte 3 me 3 pas një drame të vërtetë.

Ishte një ndeshje e jashtëzakonshme që u shoqërua me një rivalitet të madh mes dy skuadrave.

U shnënuan gjashtë si dhe dy penallti të akorduara në fund të ndeshjes që e përcaktuan edhe rezultatin përfundimtar.

Rrahmani luajti 90′ minuta në këtë takim duke treguar një paraqitje solide.

Ai u vlerësua me notë 6.3, ndërsa Elseid Hysaj u vlerësua me notën 6.0.