Këtë javë starton edhe Liga e Parë, këto janë çiftet që na presin

Liga e Parë këtë sezon do të jetë më ndryshe se vitet e tjera.

Shuam skuadra të reja të inauguruara e shume të tjera të njohura dhe me peshë në futbollin kosovar.

Trepça e nis me ndeshjen si mysafir i Kosovës së Prishtinës.

Vushtrria luan si mysafir i Rahovecit, ndërsa KEK-u e pret Bashkimin e Koretinit.

Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo mes Ferizajt dhe Dukagjinit/ olle/

liga e pare