Këtë formacion super-yjesh e lëshoi Tottenhami

Ish-trajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp, ka thënë për mediet angleze se klubi londinez i kishte në duar dy yjet tashmë të Chelseat, Eden Hazard dhe Thibaut Courtois.

“Qëndrova me Hazardin për katër orë në Paris. Ai dëshironte të vinte te Tottenham, por në fund marrëveshja dështoi. Ne e patëm në duar edhe portierin Courtois kur ishte 17-vjeçar, por as atëherë nuk arritëm marrëvershje. Ata duhej të ishin të Tottenhamit tash”, deklaroi Redknapp për “TalkSPORT”, transmeton Gazetaolle.com.

Pas këtyre deklaratave, “Mirror” ka shkruar që klubi i Tottenhamit mund të kishte edhe yje të tjerë në ekip, sikur të ishte pak më i vëmendshëm në raste të caktuara.

Ky është formacioni i “Mirror”, pa Hazardin dhe Courtoisin. /Gazeta Olle
w