Këta janë top 5 futbollistët më kreativ në Evropë

‘Goal’ dhe ‘Opta’ kanë bashkuar statistikat për të nxjerrë një listë me pesë futbollistët më kreativ në Evropë.

Statistikat janë mbledhur në bazë të performancave në fushë, duke llogaritur paraqitjet asistimet dhe situatat që kanë krijuar për gol. Neymar (Barcelona), Dimitri Payet (West Ham), Christian Eriksen (Tottenham), Ryad Boudebouz (Montpellier), Mesut Ozil (Arsenal) janë në këtë list. /Olle