Këta janë lojtarët mund të mungojnë në gjysmëfinale të “Euro 2020”

Shkaku i suspendimeve, shumë lojtarë do ta humbin çerekfinalen.

Si pasojë e suspendimeve nga kartonët e verdhë, Granit Xhaka do ta humb sfidën e çerekfinales.

Mirëpo, nëse disa lojtarë ndëshkohen në çerekfinale, atëherë ata rrezikojnë të mungojnë në gjysmëfinale.

Ndërsa në gjysmëfinale kartonët e verdhë nuk do të numrohen dhe nuk do të ketë suspendime për finale.

Më poshtë mund të shikoni listën e lojtarëve që do të mungojnë për çdo Kombëtare në kuadër të gjysmëfinales së “Euro 2020”.

Belgjika: Toby Alderweireld, Thorgan Hazard, Thomas Vermaelen

Danimarka: Damsgaard, Thomas Delaney, Jensen, Daniel Wass

Anglia: Phil Foden, Harry Maguire, Kalvin Phillips, Declan Rice

Italia: Nicolo Barella, Di Lorenzo, Matteo Pessina

Republika Çeke: Coufal, Hložek, Masopust

Spanja: Jordi Alba, Sergio Busquets, Rodri, Pau Torres

Zvicra: Manuel Akanji, Elvedi, Breel Embolo, Gavranović, Kevin Mbabu, Ricardo Rodríguez, Fabian Schär

Ukraina: Dovbyk, Yarmolenko, Shaparenko, Sydorchuk

Leave a Reply

Hysaj bëhet me makinë super të shtrenjtë Ferrari – ja sa ka kushtuar ‘bisha’ e re e yllit shqiptar (Foto)

ZYRTARE: Atdhe Nuhiu nënshkruan me SCR Altach