Kështu tallen tifozët e PSG-së, me ata të Chelseat

Ndeshja e zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndërmjet Chelseat dhe Paris Saint-Germain, u ka takuar francezëve, të cilët janë kualifikuar në çerekfinale pas barazimit 2:2, në ‘Stamford Bridge’.

Por kjo nuk është e tëra ishin tifozët e PSG-së, të cilët kanë publikuar një video në një metro duke mos lejuar një tifozë të Chelseat, të hynte në tren transmeton ‘Gazeta Olle’.

Kjo sjellje e tifozëve francez, u bë pasi në ndeshjen e parë ishin ata të Chelseat, të cilët ofenduan në kore raciste një qytetar të cilin nuk e lejuan të hynte në tren për shkak të ngjyrës së tij.