Kështu duket tabela pas xhiros së 31-të

Ndeshjet e xhiros së 31-të e kanë ndryshuar mjaftueshëm tabelën, aq sa tani pothuajse dihet skuadra e parë që do të shkojë në barazh.

Disfata në shtëpi nga Trepça ’89, e lë Vëllaznimin me pak shpresa për t’i ikur barazhit, ndërsa skuadra e dytë që do të përfundojë aty është njëra prej Dritës, Drenicës dhe Istogut.

Ndërkohë, trepikëshi i Besës e lë këtë skuadër në luftën për titullin kampion, ani pse gjasat janë minimale.

111111111111111