Kështu duket tabela në Ligën e Dytë pas tri xhirove të para

Liga e Dytë e Kosovës në futboll, edhe këtë edicion duket se do të jetë tejet interesante.

Në tri javët e para vetë dy skuadra kanë arritur të marrin pikë të plota, shkruan Gazeta Olle.

Bëhet fjalë për KEK-un dhe Vjosën, ekipe që e kanë filluar për mrekulli edicionin e ri, duke mbledhur nga nëntë pikë.

Në anën tjetër, skuadrat si Rilindja, Bashkimi dhe Vëllazëria ende nuk kanë arritur të marrin pikët e para në këtë sezon.

Padyshim se pritet një luftë e madhe për promovim por edhe për ekzistencë.

Tabela pas tri javëve të para: 

/Gazeta Olle/

 

Berisha: Jam i lumtur që kam ardhur, mezi po pres me fillu stërvitjet

Sulmuesi brazilian rrëfehet për aventurën te Ulpiana, tregon synimin e madh të klubit