Me kë u përforcua Liga e Parë?

Llapi, Gjilani, Liria, Flamurtari, 2 Korriku, Ulpiana, llogariten ndër skuadrat më të përforcuara gjatë afatit kalimtar të dimrit, që u mbyll mbrëmë.

Gazeta Olle jus jell të gjitha kërkesat e klubeve për regjistrimin e lojtarëve të rinj, të bëra në FFK, deri në ora 16:00. Pas këtij orari, Flamurtari dhe Kosova e Prishtinës kanë paraqitur edhe nga dy-tre lojtarë, por që Olle nuk arriti t’i marrë emrat.

 

LLAPI

Shpend Krasniqi (Flamurtari)

Visar Zogiani (Prishtina)

Ilir Blakqori (Gjilani)

Ardian Kurtolli (Flamurtari)

Kushtrim Shabani (Prishtina)

Fation Hyseni (Prishtina)

SHpend Avdyli (2 Korriku)

 

2 KORRIKU

Ardi Oruqi (Flamurtari)

Haris Zeneli (Flamurtari)

Ardian Hoti (KEK-u)

Avdyl Hoxha (Llapi)

Gentrit Humolli (Prishtina)

Bashkim Mushica (Prishtina)

Leotrim Krasniqi (Balkani)

 

ULPIANA

Arton Gashi (Ramiz Sadiku)

Endrit Ademi (Flamurtari)

Arbër Pira (Prishtina)

Granit Neziri (Prishtina)

Arbnor Vuniqi (Prishtina)

Sevdaim Tahiri (Hysi)

Elios Bërbatovci (Feronikeli)

 

FLAMURTARI

Blerim Hajdini (Hajvalia)

Enver Ramiqi (Llapi)

Labinot Prapashtica (2 Korriku)

Fidan Osmani (Llapi)

Eugen Rafuna (Hajvalia)

 

KOSOVA (P)

Qëndrim Krasniqi (Flamurtari)

Visar Plakaj (Flamurtari)

Kujtim Ferati (Rilindja)

Zenel Januzaj (Ramiz Sadiku)

Genc Krasniqi (Flamurtari)

Egzon Selimi (Flamurtari)

Blerim Azemi (Flamurtari)

Milot Xhemshiti (Prishtina)

 

BALLKANI

Elbasan Gashi

Arbnor Muhadri (Liria)

  1. Kolloni (Ramiz Sadiku)

Labeat Berisha (Flamurtari)

Abdullah Osmani (Liria)

  1. Bytyqi (Kastrioti)

 

LIRIA Prizren

Admir Mehja (Besëlidhja Shqipëri)

Kladis Nika (Ada Velipojë)

Arben Komoni (Vëllaznimi)

Derjit Nuja (Kukësi)

Hamëz Berxhani (Rahoveci)

Bhar Dina (Kukësi)

 

RAMIZ SADIKU

Dardan Morina (Feronikeli)

Donard Gashi (Drenica)

ADem Ll. (Llamkos Kosova)

 

VLLAZNIA Pozheran

Ardian Bajraliu (Gjilan)

Premton Muja (Besa)

Uran Ramadani  (Drita)

Kushtrim Halimi (Drita)

 

GJILANI
Shkumbin Salihu (Prishtina)

Visar Haklaj (Hajvalia)

Labinot Jetullahu (Drenica)

Arbër Shala (Hajvalia)

 

KEK-u

 

Asim Zeka (Prishtina)

Yll Ramadani (Flamurtari)

Vigan Veliu (Vigani)

Driton Lladrovci (Trepca)

 

DUKAGJINI

Jetmir Vrenezi

Selim Bajramaj (Istogu)

Burim Bajraktari (Istogu)

Kushtrim Maloku (Ramiz Sadiku)

Arbnor Berisha)

 

RAHOVECI

 

Besnik Mashuku (KEK-u)

Besfort Bajrami (LIRIA)

Bledar Kafana (Liria)

Hamidin Berisha (Liria)

Arbnor Minaku (Vëllaznimi)