KD jep vendimet e fundit, dënime me gjobë dhe ndeshje moslojë janë të shumta

Komisioni Disiplinor i FFK-së sot ka publikuar vendimet e fundit.

Kështu, Miftar Miftari, futbollist i  Vitisë është dënuar me tre ndeshje, përcjellë Gazeta Olle.

Njësoi është dënuar edhe futbollisti tjetër i kësaj skuadre, Vigan Ymeri.

Kurse, më së keqi e pësoi futbollisti i Vëllaznimit, Ardit Vokshi i cili është dënuar me pesë ndeshje moslojë.

E ky komision, dha edhe dënime me gjobë: