KB Trepça përforcohet me basketbollistin kanadez

KB Trepça ka zyrtarizuar transferimin e ri në fund të afatit kalimtar. 

Pas lëndimit të Jahsim Floyd, klubi nga Mitrovica ka transferuar basketbollistin kanadez, Elijah Ifeje.

Kanadezi Ifeje do të mbulojë pozitën e qendrës dhe alo qendrës te kjo skuadër.

Trepça e ka ndërmend që të garojë seriozisht për titull në këtë edicion, pasi klubi e ka kaluar tashmë krizën financiare dhe objektivat për krye të tabelës janë lehtësisht të prekshëm.

Kosova U19 sot përballet me Maqedoninë e Veriut në Kampionatin Ballkanik

Arsenal – Leicester City, formacionet zyrtare