Katërshja e Barcelonës përballen në çerekfinale (FOTO)

Pep Guardiola kundër Julen Lopetegui. Luis Enrique kundër Laurent Blanc. Katër trajnerë të suksesshëm do të takohen në mes veti në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Por këta kanë një të përbashkët. Të katër ishin pjesë e Barcelonës në sezonin 96-97 në Barcelonë ku kjo skaudër fitoi edhe një tripletë.

Blanc ishte në Barcelonë vetëm për një sezonin kun ë atë kohë luante edhe një Ronaldo spektakolarë, ndërsa fituan Superkupën e Spanjës, Kupën e Spanjës dhe Kupën e fituesve të Kupave.

Tani gati 20 vjet më vonë, katër prej anëtarëve të këtij suksesi do të ribashkohen në stol. Vetëm dy mund të kalojnë tutje.

 

barca