Katër yje vazhdojnë kontratën me Bayernin

Katër lojtarë kanë vendosur që të vazhdojnë karrierën e tyre te Bayern Munichu, duke nënshkruar kontratat e reja.

Jerome Boateng, Javi Martinez dhe Thomas Muller kanë vazhduar kontratat deri në vitin 2021, kurse mesfushori spanjoll Xabi Alonso ka nënshkruar deri në vitin 2017, ka konfirmuar klubi bavarez, transmeton Koha.net.