Katër ndeshje interesante në Ligën e Parë, udhëtime të vështira për Vëllaznimin dhe Lirinë

Me katër ndeshjet e sotme do të hapet xhiroja e shtatë e Ligës së Parë në futboll.

Takimi më interesant i ditës pritet të jetë ai i Grupit A mes Malishevës dhe Vëllaznimit, përcjellë Gazeta Olle.

Skuadra tjetër e madhe në këtë kategori garash, Liria, luan në udhëtim ndaj Drenasit.

Në anën tjetër, edhe Grupi B do të sjellë dy takime.

2 Korriku do të jetë nikoqir i Kikës së Hogoshtit në Prishtinë, derisa KEK-u pret në Kastriot Vllazninë e Pozhoranit.

Të gjitha ndeshjet do të fillojnë prej orës 14:00.

LIGA E PARË – SOT

GRUPI A

Malisheva – Vëllaznimi

Drenasi – Liria

GRUPI B

2 Korriku – Kika

KEK-u – Vllaznia. /Gazeta Olle/