Katër gola në pjesët e para të Superligës, befasi në Obiliq

Janë mbyllur pjesët e para të dy ndeshjeve të Superligës, mes KEK-ut e Ferizajt dhe Gjilani – Liria.

KEK-u dhe Ferizaj po luajnë me barazim 1:1. Të parët kaluan në epërsi mysafirët, ndërsa më pas barazuan vendasit.

Në Gjilan, Gjilani po e mund 2:0 Lirinë. Golat u shënuan nga Fiton Hajdari e Keita Razak.

Mbetet të shihet se si do të mbyllen këto dy takime.