Katastrofë për Bayern Munich

Kampioni i Gjermanisë, Bayern Munich, pritet të jetë me shumë mungesa në formacion në ndeshjen derbin ndaj Borussia Dortmund.

Trajneri italian Carlo Ancelotti, ka bërë të ditur se tre lojtarë pritet të mungojnë në ndeshjen ndaj Dortmundit.

Ai ka zbuluar se Arjen Robben, Javi Martinez dhe Kingsley Coman do të mungojnë në derbin e së shtunë në  në Signal Iduna Park./Olle