Kastrati nuk e harron vendlindjen, befason fëmijët e shkollës në Hogosht

Lirim Kastrati është duke shijuar një sezon të jashtëzakonshëm me Lokomotivën e Zagrebit.

Lirim Kastrati ka vizituar shkollën e Hogoshtit ku edhe i ka surprizuar fëmijët duke iu sjellur atyre dhurata për festat e fundvitit

Kastrati nuk ka harruar prej nga vjen,19 vjeçari është kthyer në vendlindje, më saktësisht në Hogosht të Kamenicës, për t’i pritur festat e fundvitit.

Kastrati ka shkëlqyer këtë edicion te Lokomotiva Zagrebi.

Aty, ylli kosovar ka shënuar gjashtë gola dhe ka dhënë katër asistime.