Karateisti i suksesshëm lë Kosovën dhe vazhdon karrierën te Shqipëria

Karateisti Melos Gashi ka bërë të ditur se ka vendosur ta vazhdojë karrierën te Shqipëria.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se ky vendim vjen si shkak i ngjarjeve dhe padrejtësive që i janë bërë nga FFK, shkruan Gazeta Olle.

“Shkaku i ngjarjeve dhe padrejtësive të fundit që më janë bërë mua si garues nga individ jo legjitim dhe të vetemëruar në FKK, duke më ndëshkuar për kampionatin Ballkanik e duke me etiketuar moralisht, si dhe më pas duke më eliminuar nga lista e pjesëmarrjes në KAMPIONATIN BOTËROR (si kampion i kategorisë) per të cilin jam përgatitur tash e një vit.” thuhet në njoftim.

Gashi ka vendosur që karrierën si sportist ta vazhdoj në Kombëtaren e Shqipërisë. /Gazeta Olle/

Postimi i plotë i Melos Gashit:

Shqipëria u21 si lidere e grupit ‘rrëzohet’ nga Finlanda

Zyba pas debutimit: Nder dhe krenari ta përfaqësosh vendin tënd