Karaqi mbaron gjysmëfinlen, ja rezultati

Alvin Karaqi ka pësuar humbje në ndeshjen gjysmëfinal nga karateisti azer Aykhan Mamayev me rezultat 6:1.

Karaqi do të kërkojë medalje dhe atë të bronztën në ndeshjen tjetër kundër njëri nga dy gjysmëfinalistët tjerë Ogur Aktas ose Georgios Michail Tzanos.

Karaqi do të ndeshjet me turkun Ogur Aktas që e kishte mundur në ndeshjen e parë në fazën e grupeve.