Kaq vota ka marrë Edmond Azemi si kandidat për asamblist?

Disa muaj pas pensionimit, më saktë në shtator të këtij viti, ish- basketbollisti Edmond Azemi kishte aderuar në partinë politike Vetëvendosje.

Azemi ishte edhe në listën e 55 emrave për asamblistë nga radhët e e LVV-së në Prishtinë për zgjedhjet komunale.

Nga rezultatet preleminare, gjegjësisht pa u numëruar votat me kusht dhe ato nga diaspora, Azemi ka marrë 503 vota që nënkupton se pritet ta përfaqesojë Lëvizjen Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prishtinës

Edmond Azemi demanton Vetëvendosjen: Nuk jam në asnjë parti –  INFODIASPORA.DE

Ndryshe, Edmond Azemi është njëri nga basketbollistët me të trofeshëm në vendin tonë ku gjithsej ka fituar 36 trofe, 12 herë Superligën e Kosovë, 14 Kupën e Kosovës, 2 Ballkan Ligën dhe 1 herë kampion i Islandës.

Ikona e Prishtinës përveç përfaqësueses së Kosovës ka mbrojtur edhe ngjyrat e Kroacisë dhe Shqipërisë, shkruan Insporti.

Ndërsa pas pensionimit të tij Azemi është emëruar drejtor gjeneral i KB Prishtinës.

Liga e Kampionëve vjen edhe sot me super sfida

Mbappe: Messi është futbollisti më i mirë në botë, ja kush i gjuan penalltitë