Kapllani shpëton Frankfurtin

Skuadra e Frankfurtit ka barazuar në shtëpi 1:1 përballë skuadrës Sandhausen. Në këtë ndeshje nga fillimi e nisi dy futbollistët shqiptar Odise Roshi, dhe Edmond Kapllani trasmeton ‘Gazeta Olle’.

Sulmuesi shtatëlart Kapllani arriti të shpëtoj skuadrën e tij nga humbja në këtë takim pasi në minutën e 80-të arriti të shënonte golin e barazimit nga pika e bardhë.