Kapitulli Shpëtim Duro mbyllet, Laçi në kërkim të trajnerit të ri

Shpëtim Duro shkroi historinë me Laçin, duke kaluar dy ture në Ligën e Konferencës, por nga dje ai mund të quhet ish-trajner i kurbinasve, pasi kontrata me klubin bardhezi nuk u rinovua edhe për një sezon tjetër.

Duro për Panorama Sport ka bërë të ditur në orët e vona të mbrëmjes së të dielës arsyet e këtij largimi.

“Mund t’ju konfirmoj se nuk jam më trajner i Laçit, duke mbyllur këtu një cikël të suksesshëm dhe historik për klubin kurbinas.

Jam krenar që hyra në historinë e këtij klubi. Mendoj se kam arritur maksimumin me këtë skuadër dhe tashmë sigurisht do të shikoj për sfida të reja.

Sa i përket Laçit, dua të theksoj se kam lënë një ekip të fortë dhe ashtu si në sezonin e fundit, jam i bindur që do të jetë pretendente për titull edhe këtë kampionat me një produkt pothuajse timin.”

Aro Muric debuton me Adanan, ja si vlerësohet ndaj Fenerbahces

Ilir Mustafa i bashkohet skuadrës së Superligës në minutat e fundit të afatit kalimtar!