Kapiteni largohet nga Prishtina pas tetë vitesh, arrin akordin me këtë skuadër

Lorik Boshnjaku luan si mesfushor shkatërrues dhe prej vitit 2014 luan për Prishtinën. 26-vjeçari mbante edhe shiritin e kapitenit te rekordmenët e futbollit dardan, me të cilët është ndarë pas 8 vitesh.

Sonte ndeshja e radhës për Kosovën, kërkohet fitorja ndaj Greqisë

Leonat Vitija shumë pranë skuadrës së madhe të Superligës