Kaos në Portugali, Policia me të shtëna arme ndal përleshjen e tifozëve (VIDEO)

Një kaos i vërtetë ka ndodhur në futbollit portugez, në përballjen e ligave më të ulta në kampionatin portugez, kur u përballen skuadrat e Viktoria Setubal dhe Olimpika.

Në përleshjen e zhvilluar gjatë ndeshjes, lojtarët, trajnerët dhe disa tifozë ishin pjesë e saj.

Ndërsa më vonë situata doli jashtë kontrollit, andaj duhej që policia të ndërhynte për të qetësuar situatën e eskaluar.

Mirëpo, policia kishin zgjedhur që përmes të shtënave me armë ta qetësonin situatën e cila po përshkallëzohej gjithnjë e më shumë.

Më poshtë mund ta shikoni videon.

 

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 10-të të Superligës, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Gjyqtarët për ndeshjet e dy grupeve në xhiron e nëntë të Ligës së Parë